Jak (ne)zahájit cyklosezónu 

01.02.2022

Jak (ne)zahájit cyklosezónu

Únor bílý, pole sílí. Prdlajs. Slunce svítí, dodává energii a pohled na svět je tak úúúúžasný. Zítra jedu na kole, žádná turistika! Vyndala jsem ho z kůlny, aby mi manžel nafoukl kola, protože za prvé netuším jak nasadit pumpičku, aby šel vzduch tam kam má, a já nedostala z toho průvanu zánět středního ucha. Za druhé pumpičku na kolo vymyslel muž. Děkuji mu za všechny cyklisty amatéry. Ale za nás ženy musím říct, nemám sílu to nafouknout. A když už se mi to náhodou povede, uklidím kolo a jdu po té námaze odpočívat. Možná by nějaký chytřejší muž mohl vymyslet automatickou ruční pumpičku. Ideálně v růžovém barevném provedení. No a za třetí, a to je to nejdůležitější. Co je krásnějšího než " Miláčku mohl bys prosím? Já to nezvládnu. Ty jsi tak šikovný a silný. Co bych si bez tebe počala?"

Ale aby k tomu mohlo dojít, musím kolo umýt. Za loňské nánosy bahna bych nebyla pochválena. No a teď přišla moje chvíle. Mám totiž nový parní čistič. Tlak 3.2 baru, topný výkon 1500 W, odstraní bakterie, zničí 99,999 % obalených virů - netuším co to je, ale zní to skvěle. Kolo bude jako nové. Ne! Kolo bude nové! Nechala jsem vodu v nádrži zahřát na nějakých 90°. Asi, protože když to tak syčí a kouří se z toho, jinak to být nemůže. Minimálně hodinu chodím kolem a stříkám a stříkám. Co nejde parou, jde silou. Režný kartáč dílo dokonal. Se zálibou si prohlížím výsledek. Především jsem spokojena, jak se leskne stříbrná vidlice, kotouče a jiné technické věcičky. Jako do reklamy.

No a výsledek?" Lásko, že jsi nemyla kolo parou?" " Lásko moje, že jsi NEČISTILA vidlice, kotouče a brzdy parou?"" Lásko?!? Je to v prdeli a sežeň si servis! Na tom vehiklu se opravdu neprojedeš, protože se zadřelo, co mohlo."

A tak mě napadá...Březen, za kamna vlezem. Stejně prý má sněžit, takže je dobře, že jsem nezazimovala běžky. Tam nemám co pokazit. Dva druhy vosku to jistí. Jen tedy jestli se běžky mají voskovat?