Genderová korektnost nade vše.

28.10.2021


Podle rodného listu jsem ve starším středním věku. Takže možná už nevidím a nevnímám věci tak, jak bych měla a tak, jak se očekává od všech korektních lidí. A co vlastně podle slovníku cizích slov je korektnost? Společensky a kulturně nezávadné, bezvadné chování, slušnost, zdvořilost věcná správnost. A pozor! Existuje i politická korektnost, což znamená mimo jiné hovořit tak, abychom nikoho neurazili. Tečka. Jenže mě to přijde dost často jako manipulace. Nebo hloupost. Například.

Když jsem si přečetla, že stoupenci genderových studií, samozřejmě američtí, tvrdí, že existuje padesát osm pohlaví, nemohla jsem dlouho usnout a v hlavě se mi honily hodně divoké myšlenky.

Dole i nahoře žena, dole i nahoře muž, dole žena, nahoře muž, dole muž, nahoře žena, muž, který se nechá přeoperovat na ženu, žena, která se nechá přeoperovat na muže... Eeee. Mám do toho započítávat i sexuální orientaci? Nevím. V každém případě jsem se nedostala ani na dvacítku.

Tak jsem pátrala dál a zjistila, že ve spojených státech na to konto vznikl výzkum za mnoho peněz. Evropská unie rychle přispěla jedním milionem eur! To asi aby nebyla náhodou pozadu. Ve finále jeden velmi chytrý profesor seznámil veřejnost s výsledkem, ke kterému došel.

Naprosto mě šokovalo, že za pár let výzkumu a díky blíže neupřesněnému množství miliónů dolarů přišel na to, že pohlaví určují pohlavní chromozomy a tudíž máme pohlaví dvě! Tak to mi ty prachy mohli poslat, a já bych je odkázala na učivo přírodopisu deváté třídy.

Jsem nekorektní, když si myslím, že pokud se někdo cítí být bojovou helikoptérou (a i to vážně padlo), tak by si neměl vybírat v kolonce pohlaví, ale zdravotní stav?

Jsem ráda, že lidský rozum zvítězil. I když? Slyšela jsem v rozhovoru o sčítání lidí na Českém rozhlase, že si lidé stěžovali, že v kolonce pohlaví byla jen dvě políčka. Tak nevím. Že by si bojová helikoptéra stěžovala? Asi nechci být korektní.