Kluci mají penis, holky zase vagínu.

30.10.2021


Ne nejsem úchyl a ani nejsem divná. To jen cituji větu z oblíbeného nenáročného filmu mého mládí Policajt ze školky. Tu několikrát s velkým potěšením řeklo dítě předškolního věku Arnoldovi Schwarzeneggerovi, aby ho uvedlo do rozpaků. A celkem se mu to i dařilo. V devadesátkách se to bralo jako sranda (humorem bych to nenazvala) a občas jsme ji v dobrém rozmaru někde plácli. No a to by v současné době opravdu nešlo.

Před pár dny jsem četla o devětadvacetileté skotské studentce práv, která konstatovala, že ženy mají vagínu a jsou slabší než muži. Byla vedením univerzity upozorněna, že je velmi nevhodné poukazovat na to, že se ženy rodí s reprodukčními orgány, protože to může být diskriminační vůči mužům, kteří se cítí být ženami.

Ten článek jsem si přečetla několikrát, a pátrala po tom, jestli to není vtip. Nebyl a nebylo ani prvního dubna. Tak jsem si pomyslela své oblíbené "Svět se v prdel obrací", a hodila to za hlavu.

Až do momentu, kdy jsem byla s manželem na výletu a fotila jsem úplně vše, co jsem potkala. Večer jsem si s potěšením prohlížela výsledek své činnosti, až mě zaujalo foto jednoho uměleckého díla. Podle mě to tedy byly na sebe naskládané šutry, ale co už. Povídám miláčkovi "Co vidíš?" Mrkl na to a povídá "Krásné kameny. Proč? Co ty?" Chvíli jsem váhala a pak mu říkám, že penis. "No ty to taky vidíš všude."

Pomyslela jsem si, že přece nejsem takové prase a okamžitě jsem to poslala kamarádce, ať vím. Během okamžiku přišla stručná odpověď "Jasný čurák." Vyprskla jsem smíchy a pak musela přiznat, proč se směju. Jirka se zamračil a prohlásil, že si vzal přece dámu, tak ať taková zůstanu.

No mě už to ale nedalo, tak jsem vyslala do skupiny trenérek klubu a kamarádek foto s textem, že dělám výzkum a potřebuji krátce popsat, co vidí.

Nikola 37, nepedagogický pracovník školství, momentálně studentka obor psychologie: "Pro mě ten vyčnívající kámen představuje nějakého vedoucího, učitele, možná i nadřízeného. Nebo někoho, kdo má slovo, nějaký výstup. Ale taky to můžu vzít tak, že je to někdo, kdo je ve skupině sám." (Jasný penis.)

Nela 20, studentka Ostravské univerzity, budoucí pedagog:

Vidím šutr mezi šutry. Napsala bych, že stejně moc šutr, jako ty ostatní šutry, jenom využívá toho, že je větší než ostatní, proto si ho všichni všimnou jako prvního. I když ty ostatní jsou daleko hezčí. Jedním slovem bych napsala MOC. (Jasný penis.)

Patricie 20, studentka VŠ, obor fyzioterapie:

"Jednoduše pevnost."(Jasný penis.)

Natálie 19, maturantka:

"No taky vidím kameny, ale kdybych se na to zaměřila, tak mi to možná připomíná mrakodrap nebo panelák." (Jasný penis.)

Silva 30, toho času na mateřské dovolené:

"Kameny?"

"No možná v tom mám vidět sochy na Velikonočních ostrovech?" ( Eeeee?)

Zuzka 33, pedagog, dvojnásobná matka, moje dcera:

"Promiňte, ale mě u těchto věcí napadne vždy penis."

Já 55, pedagog:

"Děkuji, že jsi normální."

Natálie:

"To mě taky napadlo, ale nechtěla jsem být první, která to napíše."

Nikola:

"Já taky."

Nela:

"Tak jinak. Koho to nenapadlo jako první?"

Patricie:

"Mě třeba vůbec, až teď jak jste to napsaly."

Nela:

"Hmm, tak seš divná Pati."

Silva:

"Pokud by to tedy měly být genitálie, tak penis je neúměrný varlatům."

Musím přiznat, že po prvních odpovědích jsem se začala potit a přemítat o tom, že asi jsem zvrhlík. Ještě že se pak přiznaly.

Holkám se tímto dodatečně omlouvám za zneužití, ale díky této komunikaci mám jasno. Doufám, že ještě dlouho u nás v české kotlince bude platit mé oblíbené "Kluci mají penis, holky zase vagínu."