Pohádka Vánoc

13.12.2021

Vánoce. Nejkrásnější období roku je tu.

Ani hovno! Vánoce serou kajkoho. A hlavně nas baby. Kera to nepřizna, keca. Od konce listopada se nezastavime. Uklizime, pečeme, vařime, nakupujeme jak pominute. A? Na Boží narozky padame na tlamu, bordel na poslední chvilu kopeme pod gauč, žaluzky vytačime tym spravnym směrem, bo aby nešlo vidět, že není vidět. A to zasrane cukrovi pak cpeme eště na Velikonoce a vypadame jak prasata na poražku.

Schovane prezenty hledame s chlopem po celym baraku, bo sme je tak dobře skovali, že aby je děcka nenašly. A zas jak každy rok, je budem strkat pod stromek eště na Štěpana, a tvrdit, že tam byly, jen se fakani blbě divali.

Kolik roku sme my baby neviděly žadnu pohadku s vanoční tematikou? Už si ani nepamatuju, jak to s tou šmudlou co jezdi na koňu, střila po princovi a pak taha z ořecha šaty na bal, dopadne. No jak asi? Blbě. Vda se a čeka ju to co nas všecky.

A dost. V tym roku bude všecko jinak. Uklizet nebudu, bo uklizim cely rok. Čtyry druhy cukrovi stači. Vánočku kupim v Globusu. Filety zrobim na panvi, salat bude taky z obchoďáku. Dárky? Vydržim, a s usměvem na licu budu opakovat mantru, že jako duležite je byt spolu, a ne nějake hmotne dary.

Pateho prosince. Baby v robotě se bavi, kolik mají napečeneho cukrovi, co uklidily a co ještě musí kupit jako že od ježíška. Ja mam čtyry druhy cukrovi, a su ledově klidna jak ta blond Elza . Svuj plan sem splnila a Vanoce budou.

Desateho. No. Když už mam ten napařovak na okna a kachle, tak bych to přece jen mohla pošolichat. Lezu na parapet v patem patře. Venku je minus pět, držím se ať neslitnu, a snažim se odloupnout hovna ptáků ze skla. Po vykonu hodnem Rainolda Messnera mam okna umyte, na rukou omrzliny čtvrteho stupně a padam ze štafli do bytu zmrzla jak psi hovno. Vanoce budou.

Dvanacteho. Leju vino a sjíždím fejsbuk, abych měla přehled co jine baby. Jako jestli jsou v klidě, nebo blbnou. Tak. Segra plave s chlopem v přehradě a nepeče. Renata. Se koupe v přehradě s milencem a taky nepeče. Si umi užit. Veruna dala asi dvacet fotek, jak u krbu cviči jogu v černych krajkovych šatičkách. Tak si obrazek zvětšuju, bo vidim hořici krb, svitici stromek, svičky a tac s cukrovim. Jasna tapeta. A eště si figuru upravila nějakym tym fotošopem, aby byla sexy. To všecko jsou znamky toho, že letos nikdo svatky nehroti. Su klidna. Vanoce budou.

Devatenacteho. Leju vino a zas stolkuju kamošky. A do řiti. Nikdo není na přehradě, na vyletu s rodinkou nebo ve wellnesu.  Všecky mají zapalene svice na advenťáku, vedle umělecky naaranžovane cukrovi, asi tak dvacet druhu. Kdo ma krb, je vidět jak vzadu hoři a všichni davaji jasně najevo, že je už fakt nic nepřekvapi, bo už všecko mají nachystane. Vytahuju z mražaku margarin a chystam ingredience. Do rana upečeno a udělano šest druhu. Nežeru to, ale byt to musí. Aranžuju tacek, zapaluju advenťák a ani mě nesere, že sem zapalila plastoveho jelena, co čuměl do domku na svicnu. Musim zatahnout žaluzky, aby jako byla tma a fotim z různych uhlu. Když su spokojena, hned ty fotky valim na fejs, že to bylo včera a tak. Vanoce budou.

Dvacateho. Chvili sem vahala, a pak valim do obchoďaku. Jak na sviňu to napadlo asi všecky. To su stresy. Rozhližim se a du do boja. Tu v tym regalu kosmetika bezgendrova, to asi jako na každou tlamu. Jednim jebem hažu všecko do košika. Jakasi baba na mě haže blbe gzichty, a mele kravoviny. Šak može, všecko mam. Ku tymu ještě beru fusekle. Obrazky kvitek - na prave modre, na leve žlute. To muže nosit enem hňup, no co, beru troje. Du do domu. Leju vino. Vanoce budou.

Dvacateho třetiho. Leju ve velkym. Deset kilo salatu zrobeno, čtyřkilovy kapr leži na lince. Je jak ta Mona Liza z Luvru. V kerem rohu stojim, čumi na mě vyčitavě. Leju.

Dvacet čtyři. Rano zežeru pul vanočky, zapiju kakaem a slavnostně popijim vaječňak. Hubu mam slepenou jak od sekunďaku. Pak nežeru cely den, abych jako viděla to zlate prase. No ja vlastně nemusim, bo ja už ho vidim. Stači se v koupelce postavit na stolek a vidět se v cele nadheře v zrcadle nad umyvadlem. Ku večeru se cpu do černych koktejlek, abych navodila tu slavnostni naladu. Černa jitrnice. Posrate Vanoce.