KOVID 2019,2020,2021.

14.10.2021

COVID 2019, 2020, 2021 ...

Tak jsem se v chytrém módním blogu dočetla, že vznikla nová pandemie - NKVS. Rozklíčováno pro nás obyčejné ženy " Nenávist k vlastní skříni". Pecka, fakt. Má údajně tři fáze. Fáze první. Nosím během pandemie oblečení, které nemám ráda, ale nevyhodila jsem ho, protože jsem šetřílek a co kdyby? Fáze druhá. Sem patří oblečení, které jsem měla ráda, ale nebylo v něm kam chodit, tak jsem ho nosila doma a tím pádem se dostalo do fáze první. Trojka. Oblečení na smutek - kousky vhodné na nepříjemné příležitosti, tak ho vlastně taky nemám ráda. Mrkla jsem se na autorku, protože toto by opravdu nemohl napsat chlap. Hej!!! Fakt to napsal chlap. No pak to tedy chápu. Já ale vidím jiné tři fáze nové pandemie SNT.

Fáze první - jaro 2020

Všechno nám zavřeli. Nemám kam chodit cvičit. Mám pár kousků fakt módního sportovního oblečení, takže i když sportovní pobyt venku moc nemusím, obléknu se do jasných barev, nových tenisek ne za málo peněz a vyrážím. Chytré hodinky jsem zapnula na běh venku a vyrážím do lesa. Naštěstí vím o úžasné pěšině, která se svažuje jen mírně. Romantické místo kde nikoho nepotkám. Bude to deset koleček, odhadem čtyřicet minut. Pro jistotu střídám rychlou chůzi a běh. Běží se mi skvěle, nikde mě nepíchá a určitě vypadám dost stylově. Po chvíl je to o něco horší. Lehce lapám po dechu a napadám na levé koleno. Odhaduji to tak na patnáct minut. A tak ne. Šest... Dalších deset minut běhu. Bolí mě obě kolena, bederní páteř, levé chodidlo a nemůžu popadnout dech. Kašlu na to, kolik jsem uběhla, jak vypadám a belhám se domů jako stará žebračka. Seru na pohyb, však ono se to vrátí do starých kolejí.

Fáze druhá - podzim 2020

Opět je vše zavřeno. Přibrala jsem pět kilo, nebaví mě žádný pohyb, a čemu holduji, je vyvařování a především konzumace jídla. Na vesnici je skvělé to, že si můžeš vyzkoušet věci ve městě nemožné. Zasadit zeleninu, starat se o ni, sklidit ji a vařit zdravá jídla.
Po měsíci konzumace cukety, dýně, cukety a cukety se na to můžu fakt vykašlat. Je mi úplně putna, že to je za levňocha. Přecházím na domácí uzené - letos jsme stihli vyudit třikrát, a jedna várka byla lepší než druhá. Také domácí zabijačka má své kouzlo. Škvarky, prejt, tlačenka, jitrnice, sádlo. To vše se konzumuje ještě za tepla a s chlebem. No není to úžasné? A další srdcová záležitost. Sběr jablek, hrušek a švestek. Ovoce zpracováno a v palírně z něj vypálili úžasný calvados a slivovici. Neustálé koštování a porovnávání se podepsalo. Je ze mě tlustá alkoholička.

Fáze třetí - jaro 2021

Neustále je všude zavřeno. Přibrala jsem další tři kila a už se nevlezu ani do tepláků. Nechutná mi domácí uzené, ani výrobky domácí zabijačky. Vše jsme dali do mrazáku a rozhodli se s manželem, že zhubneme to, co jsme nabrali. Koupili jsme si výrobky na hubnutí - tedy musím říct, že cenově vyšly jako solidní dovolená v Chorvatsku. Už měsíc hladovíme a lehce nabraná kila jdou těžce dolů. Manžel je zodpovědný, cílevědomý a neústupný. No já se snažím, ale je to horší. Tak například. Když je v lednici salám Herkules. Týden si ho nevšímám a pak? No prostě jsem ho vyndala, rozbalila, čichla si... je to v prdeli. Olízla jsem ho a byla to mana nebeská. Nemůžu tam přece nechat olízaný salám. Co kdyby bacily a tak. Ukrojila jsem si tenký plátek. A ještě znovu a znovu. Připadám si jako taška do Lidlu - Nakup se mnou ještě jednou, ještě jednou, ještě jednou. Sežrala jsem ho. Hnusná karanténa. Hnusný COVID. Bohužel nový vir SNT - SERU NA TO je daleko horší.

Jo a už mám dole pět kilo.