Pool dance

06.11.2021

Manžel bude mít za půl roku kulaté narozeniny a já netuším, co mu dát za speciální dárek. Jako samozřejmě hmotný dar už mám vymyšlený, teď jen ještě něco, na co budeme vzpomínat i v době, kdy s námi bude bydlet ten němčour od A.

Jiřík už mě viděl tančit na židli. Ne že bych dělala doma vystoupení k výročí nebo Valentýnu, ale na každoročním vystoupení klubu jsem si jednou trsla sexy taneček s velkýma holkama. A přišla jsem na to! Společně s dcerou a snachou nacvičíme tanec na židli. Každá svou choreografii. Holky jsou mladé, krásné a štíhlé, tudíž pokud se oblečou přiměřeně vyzývavě, budu mít štěstí a všichni kromě Jiříčka budou koukat na ně. No a potom si odskočím k taneční tyči, tak minutu se kolem ní budu sexy svíjet, naučím se lítat a všem spadne brada. To byl plán.

Vyhledala jsem si studio, kde pool dance vyučují a lektorka mi byla ochotna choreografii vytvořit podle toho, co zvládnu. Jela jsem tam strašně natěšená, protože pohybově jsem celkem nadaná a ruce mám přiměřeně silné. Jediné co mě limitovalo, bylo to, že jsem se nikdy nenaučila šplhat.

Ve studiu mě přivítala mladá éterická bytost, která mohla vážit tak do padesáti kil. Rozhýbání a zahřátí proběhlo v poklidu. Rotace v kloubech, sexy kroužení pánví, to šlo. Horší už bylo provádět obloučky hlavou. Osteoporóza se ozvala a pohyb vzad byl doprovázen křupáním, jako když pes překusuje kost.

Následné učení základních pohybů bylo ... Zajímavé? Úchop vnější rukou shora, zdola, propnout, oddálit se, dolní ruka kolem hrudníku, úchop vnitřní rukou shora, zdola, zezadu. Vnější noha, vnitřní noha, podtočit se pod rukou, točit se zády, pirueta, hrudní vlna. U té se musím zastavit. Nikdy by mě nenapadlo, že obyčejná hrudní vlna může být tak těžká. Přibližuji se k tyči, mám propnutá kolena a vystrčený zadek. Hlava do záklonu - tady pozor na osteoporotickou blokádu a křupavé zvuky. Vyklenout hrudník, pánev k tyči, krčit kolena, zavěsit se na paže, jít do mírného podřepu, zadek nesmí jít níž než kolena, nohy držet u sebe a opakuji znovu celé, od přiblížení se k tyči. Teď by se měl každý zvednout a vyzkoušet si to. Neuvěřitelné co je lidské tělo schopno zvládnout. Ale ne to moje.

Například ale prvek "malé pivo" mi celkem šel. Zařadila bych ho do prvků takzvaně létacích. Po hodině jsem se drze zeptala lektorky Katky, jak to vidí. Prý tedy po pěti hodinách budu jako profesionálka. No nevím, jestli to tak opravdu je, nebo jestli chce ze mě vytáhnout tu horu peněz za soukromé lekce, anebo jestli mě jen litovala. V každém případě naprosto chápu, proč tanečnice u tyče v baru berou tolik peněz. Tedy nevím, jestli to tak je, ale mě by nikdo nezaplatil. Možná váha mého těla ve zlatě. A to není málo. V každém případě na to mám čtyři měsíce.

Tak je konec září, oslava proběhla a místo tance u tyče proběhla vědomostní soutěž. Stydím se sama před sebou a chybu napravím. Na své šedesáté narozeniny budu kolem tyče létat jako Ikaros. Asi.