Vir femina

25.10.2021


Vztah mezi mužem a ženou je velmi oblíbené téma, a skoro každý má potřebu se k němu vyjádřit. No jo, ale jak být alespoň trochu originální? Jak nazvat povídání o tak veledůležitém tématu? Muž a žena? Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše? Dobré, ale staré a otřepané.

Hledám a mám to! Latina je úžasná. Žena. Femina. To je jasné a krásné. Ještě může být domina, ale to už tak trochu zavání.

A muž? Latinsky je muž vir. No tak to nemá chybu! Celá planeta je zavirována. A očkovací sérum neexistuje. Je to prapodivné, protože jen co se objevil koronavirus SARS, začaly se přední, ale vlastně všechny farmaceutické firmy předhánět, kdo jako první přijde na trh s účinnou vakcínou. A boj to byl lítý, protože ty miliardy naočkovaných lidí zajistí miliardy a miliardy a miliardy. A miliardy. Peněz samozřejmě.

No a my tu máme stovky tisíc let vir a nikoho nenapadne hledat protilátku. No jó, jenže ono to má svou logiku že? Pán tvorstva přece nebude potírat sám sebe. Kam by to vedlo?

Třeba by byl Kristus ženatý, měl potomky a nevisel už dva tisíce let nade dveřmi všech věřících. Třeba by nebyly křižácké výpravy a ani jiné náboženské války ve jménu boha a mamonu. Ve finále by bylo jedno, jestli je ten pravý Kristus, Budha nebo Alláh. Všechno jsou to chlapi. Taky v momentě, kdyby se nějakému chlípnému knězi vzedmula sutana při pohledu na mladou a krásnou bylinkářku, nebyly by upalovány ženy, že jsou čarodějnice. Třeba.

A pozor! Pro nás starší. To prý soudruzi Marx a Engels přišli s tím, že existoval matriarchát. No nevím. To se spíš chlapi domluvili, že tím tvrzením uklidní ženské. Že se nám pak bude v hlavě honit "Ono se vše vrací v cyklech jako plísňáky a mrkváče, tak to taky třeba přijde a budeme rozhodovat zase my, ženy." Milé dámy. Ani omylem. To mohlo fungovat v prvobytně pospolné společnosti. A vlastně ani tehdy to určitě nefungovalo. Nenechme si namluvit, že se jednalo o vládu žen. Toto tvrzení vzniklo na základě nálezu pár sošek při vykopávkách, a tehdy slušní a hlavně prudérní učenci nevěděli jak vědecky popsat své nálezy.

Malé, prdelaté postavičky žen, s nepřiměřeně velkými prsy a zvýrazněnými pohlavními orgány. No tak je označili za bohyně plodnosti. Že prý jejich uctíváním bude mít rod zajištěn potomky a úroda bude dostatečná na přežití. Logické.

Žádná bohyně. Beztak nějaký nadržený honec, který už nevěděl kudy kam a hlavně nevěděl co s rukama, uplácal svou Venuši. Z toho je jasné, že Věstonická Venuše je první česká, z hlíny vypálená erotická pomůcka.